AVISHAI COHEN TRIO: GENTLY DISTURBED

w/ Mark Guiliana & Shai Maestro

11. 9. 2020

Open Air

# Jazz

Izraelský kontrabasista Avishai Cohen v nejsilnější sestavě. Open air koncert v samém srdci Prahy. Prague Sounds again! Avishai Cohen se do Česka pravidelně vrací s projekty nejrůznějšího ražení. Nejautentičtější ale zůstává v komorním jazzovém triu, a to obzvláště v tom, v němž po jeho boku hrají bubeník Mark Guiliana a pianista Shai Maestro.

Rodák z Jeruzaléma začal svou kariéru v devadesátých letech a po angažmá u pianisty Chicka Corey se brzy vrhl na úspěšnou sólovou dráhu, kterou české publikum od začátku sleduje – Cohen tu odehrál už téměř tři desítky koncertů a i přes takovou intenzitu o posluchače nikdy nouzi neměl. Vydal řadu úspěšných alb na pomezí jazzu a world music, ale nikdy se nebránil ani popu, který vkusně prostupuje zejména jeho pozdější nahrávky. Dnes platí za globální hvězdu s popularitou daleko za hranicemi jazzové komunity.

 

I v Česku si Avishai Cohen dokázal získat srdce mnoha fanoušků svými koncerty pohybujícími se žánrově na rozmanitém půdorysu, od symfonického projektu až po pop-jazzovou sestavu 1970. Mezi jazzovou elitu ale původně prorazil v triové sestavě. V sestavě s Guilianou a Maestrem natočili v roce 2008 přelomovou nahrávku Gently Disturbed. Právě s tímto obsazením a repertoárem přijede Avishai na letošní Struny podzimu. Inovátor Mark Guiliana za bicími a fenomenální Shai Maestro za klavírem nám znovu připomenou, o čem vlastně je hudba Avishaie Cohena – o fantastickém zvuku, precizní souhře, komplikovaných, ale vzrušujících polyrytmech a groovech, romantické náladě kompozic, individuální virtuozitě plně využité pro potřeby celku. Přesně takové je trio Gently Disturbed, jež se schází pouze ve výjimečných případech a na Strunách podzimu také na výjimečném místě, které oznámíme v průběhu července.

„Gently Disturbed oplývá energií, originálními nápady a virtuózními sóly v podání vynikajícího basisty a skladatele. Tato nahrávka je dalším z důvodů, proč lze Cohena právem považovat za jednoho z elitních basistů současné scény.“

 

Bill Milkowski, Jazz Times

Detailní harmonogram

Odhadovaná délka

90 minut

Přestávka: ne

čas: TBA

Line-up:

Avishai Cohen – kontrabas
Shai Maestro – klavír
Mark Guiliana – bicí

Venue

Praha, Open Air

Koupit Vstupenky

Bližší informace ke koncertu oznámíme začátkem sprna.

Info o vstupenkách

Slevy

  • držitelé mezinárodního průkazu ISIC a ITIC a senioři nad 65 let – sleva 20 % (sleva poskytnuta na vstupenky od II. kategorie)
  • děti do 6 let vstupné zdarma bez nároku na vlastní sedadlo
  • děti do 15 let – sleva 20 %
  • držitelé průkazek ZTP (1 osoba) a ZTP/P (1 osoba a 1 doprovod). Pro vozíčkáře místa vyhrazena, bezbariérový přístup zajištěn, rezervace vstupenek ZTP/P na vstupenky@strunypodzimu.cz

 

VIP Vstupenky zahrnují nejlepší místa v sále, welcome drink před koncertem (od 19.00 hodin) a společenské setkání s občerstvením po skončení koncertu.

Obecné informace

Vstupenky jsou dostupné na:
● www.strunypodzimu.cz
● v síti GoOut

V den koncertů prodej vstupenek v místě konání vždy hodinu před začátkem.

V případě jiných dotazů nás kontaktujte na e-mailu vstupenky@strunypodzimu.cz nebo na telefonu +420720547315

 

Hromadné objednávky:

V případě Vašeho zájmu o nákup většího počtu vstupenek nás kontaktujte na vstupenky@strunypodzimu.cz. U hromadných objednávek je možná platba na fakturu.

 

Všeobecné informace

Zakoupené vstupenky nelze vyměňovat nebo vracet. Za ztracené vstupenky neposkytujeme náhradu. Poskytované slevy se nedají slučovat.

 

Pozdní příchody

Po zahájení koncertu ztrácí v zájmu zajištění nerušeného zážitku návštěvník koncertu nárok na své místo v sále, bude uveden na dostupná volná místa pořadatelem, a to výhradně o přestávkách či při potlesku. Děkujeme za pochopení. Změna programu a účinkujících vyhrazena.

Kontakt

Struny podzimu
Palackého 740/1,
110 00 Praha 1,
vstupenky@strunypodzimu.cz
telefon +420720547315

 

Máte-li potíže s registrací, rezervací či platbou v průběhu objednávky, napište na info@goout.cz, telefon 222 70 30 70.

Přejete-li si podat reklamaci či zažádat o vrácení vstupného v případě zrušené akce, napište na info@goout.cz, telefon 222 70 30 70.

 

Místa konání:

 

Divadlo X10
(Dům uměleckého průmyslu – DUP39), Charvátova 10/39, Praha 1

Rudolfinum
Dvořákova síň, Alšovo nábřeží 79/12,
Praha 1

Dox +
Poupětova 1339/3, Praha 7