Brandt Brauer Frick Ensemble

BRANDT BRAUER FRICK ENSEMBLE

1. 11. 2020

Dox+

# Acoustic Electronica

Akustické techno berlínské trojice v rozšířeném obsazení desetičlenného ansámblu. Průkopníci elektro-klasiky představí svoji tvorbu, která se dokonale protíná s filozofií Strun podzimu.

Daniel Brandt, Jon Brauer a Paul Frick jsou berlínští hudebníci s klasickým vzděláním, kteří prosluli po celém světě díky svým průlomovým experimentům v elektronické i akustické hudbě. Jako trio se dostali do povědomí především na klubové scéně, a to díky svým minimalistickým technem ovlivněným skladbám. Jejich debutové album s názvem You Make Me Real z roku 2010 ze všeho nejvíc připomínalo živelné ale skvěle fungující manželství tradičního muzikantství s elektronickou a průmyslovou estetikou 21. století. Na nahrávce zní klavír, zvonkohra, bicí a elektronika a dohromady vytváří hudbu, která kombinuje pocit tanečního parketu s organickou lidskou hudební interakcí. BBC popsalo jejich přístup jako „hudbu koncertních sálů pro klubovou generaci“.

 

Expanze z tria do desetičlenného živého ansámblu pak už byla jen dalším logickým krokem ve vývoji kapely. V obsazení najdeme klavír, harfu, pozoun, tubu, housle, violoncello, harfu, tři perkusionisty a syntezátor Moog. Kapela tak svoji hudbu představuje téměř kompletně v analogické a akustické podobě. Soubor vystupoval na významných hudebních festivalech jako Glastonbury a Coachella, ale také v klasických koncertních sálech, jako je Konzerthaus ve Vídni, Lincoln Center v New Yorku a Southbank Center v Londýně. Kromě toho i nadále vystupují jako trio v techno klubech po celém světě. Vystoupení německého ansámblu na festivalu Struny podzimu se více než nabízí. Kapela a festival totiž sdílejí filozofii v rozmazávání hranic mezi žánry a spojování tradičních a experimentálních prvků.

„Kompozice pro koncertní sály v podání pro klubovou generaci.“

 

Ele Beattie, BBC

Detailní harmonogram

Odhadovaná délka

90 minut

Přestávka: ne

20 h—21.30 h

Line-up:

Daniel Brandt – bicí 
Jan Brauer – elektronika
Paul Frick – klavír
Mari Sawada – housle
Zoé Cartier – violoncello
Nils Marquardt – trombón
Benjamin Grän – tuba 
Kathrin Pechlof – harfa
Nils Tegen – perkuse 1
Julius Heise – perkuse 2

Venue

Dox+

Centrum DOX je vnímáno jako dynamická kulturní platforma a prostor pro konfrontaci rozdílných přístupů a tendencí, a to i díky své nezávislosti na státních institucích a programu založenému na mezinárodní spolupráci.

 

Budova Centra DOX je ukázkou špičkové současné světové architektury. Mezinárodně uznávaný projekt přestavby staré továrny na multifunkční prostor je dílem architekta Ivana Kroupy. V roce 2008 byl DOX nominován na prestižní cenu Mies van der Rohe Prize a prestižní publikace The Phaidon Atlas of 21st Century World Architecture ho řadí mezi nejzajímavější světové architektonické projekty posledních deseti let. Výstavní plochu více než 3000 m2 doplňuje kavárna, knihkupectví a designový obchod.

 

V roce 2018 se DOX rozšířil o technicky špičkově vybavený multifunkční sál DOX+, který vznikl podle návrhu architektonického studia Petr Hájek Architekti. Slouží především scénickým uměním – divadlu, tanci, hudbě, filmu či performance. Také sál DOX+ byl v roce 2018 nominován na evropskou architektonickou cenu Mies van der Rohe. DOX+ představuje cenný příspěvek do pražského koncertního života. Moderní multifunkční sál je díky promyšlené akustice prvotřídním prostorem pro provádění současné hudby.

V rámci letošních Strun podzimu zde zahrají berlínští průkopníci elektro-klasiky Brandt Brauer Frick Ensemble.

Koupit Vstupenky

Brandt Brauer Frick Ensemble

Ne 1/11 20.00 h
Dox+

# Acoustic Electronica

Stání: 700 Kč

Info o vstupenkách

Slevy

  • držitelé mezinárodního průkazu ISIC a ITIC a senioři nad 65 let – sleva 20 % (sleva poskytnuta na vstupenky od II. kategorie)
  • děti do 6 let vstupné zdarma bez nároku na vlastní sedadlo
  • děti do 15 let – sleva 20 %
  • držitele průkazek ZTP (1 osoba) a ZTP/P (1 osoba a 1 doprovod). Pro vozíčkáře místa vyhrazena, bezbariérový přístup zajištěn, rezervace vstupenek ZTP/P na vstupenky@strunypodzimu.cz

 

VIP Vstupenky zahrnují nejlepší místa v sále, welcome drink před koncertem (od 19.00 hodin) a společenské setkání s občerstvením po skončení koncertu.

Obecné informace

Vstupenky jsou dostupné na:
www.strunypodzimu.cz
● v síti GoOut

V den koncertů prodej vstupenek v místě konání vždy hodinu před začátkem.

V případě jiných dotazů nás kontaktujte na e-mailu vstupenky@strunypodzimu.cz nebo na telefonu +420720547315

 

Hromadné objednávky:

V případě Vašeho zájmu o nákup většího počtu vstupenek nás kontaktujte na vstupenky@strunypodzimu.cz. U hromadných objednávek je možná platba na fakturu.

 

Všeobecné informace

Zakoupené vstupenky nelze vyměňovat nebo vracet. Za ztracené vstupenky neposkytujeme náhradu. Poskytované slevy se nedají slučovat.

 

Pozdní příchody

Po zahájení koncertu ztrácí v zájmu zajištění nerušeného zážitku návštěvník koncertu nárok na své místo v sále, bude uveden na dostupná volná místa pořadatelem, a to výhradně o přestávkách či při potlesku. Děkujeme za pochopení. Změna programu a účinkujících vyhrazena.

Kontakt

Struny podzimu
Palackého 740/1,
110 00 Praha 1,
vstupenky@strunypodzimu.cz
telefon +420720547315

 

Máte-li potíže s registrací, rezervací či platbou v průběhu objednávky, napište na info@goout.cz, telefon 222 70 30 70.

Přejete-li si podat reklamaci či zažádat o vrácení vstupného v případě zrušené akce, napište na info@goout.cz, telefon 222 70 30 70.

 

Místa konání:

 

Divadlo X10
(Dům uměleckého průmyslu – DUP39), Charvátova 10/39, Praha 1

Rudolfinum
Dvořákova síň, Alšovo nábřeží 79/12,
Praha 1

Dox +
Poupětova 1339/3, Praha 7