Daniel Hope

DANIEL HOPE

19. 9. 2020

Open Air

# New Classical

Unikátní koncert na plovoucí scéně na Vltavě s britským houslistou Danielem Hopem a Epoque Orchestra. Prague Sounds again! Hope se vrací na Struny podzimu, aby v ikonické scenérii hlavního města zahrál Vivaldiho Čtvero ročních období v soudobé úpravě Maxe Richtera.

Daniel Hope uvedl Vivaldiho Čtvero ročních období v novém a zároveň vkusném kabátu od skladatele Maxe Richtera na Strunách podzimu v roce 2013. Tehdejší koncert v Rudolfinu dodnes patří k těm nejpamátnějším v téměř pětadvacetileté historii festivalu. V letošním nejen pro kulturu složitém a náročném roce se Hope k tomuto programu vrací v rámci iniciativy Strun podzimu „Prague Sounds Again“. Ta oslavuje návrat živých společně sdílených hudebních zážitků do Prahy.

 

Hope platil za hvězdu už při své festivalové premiéře před sedmi lety. Od té doby pokračuje v upevňování pozice jednoho z nejvýznamnějších houslistů světa. Proslul nejen díky interpretační kvalitě, ale i širokému spektru realizovaných projektů či kurátorstvím koncertních sérií pro festivaly po celém světě. V době omezení souvisejících s šířením pandemie koronaviru vyslal Hope poselství v podobě řady koncertů komorní hudby z jeho obývacího pokoje v Berlíně. Sérii nazvanou „Hope @ Home“ uváděli umělci jako sir Simon Rattle, Magdalena Kožená, Max Raabe a Max Richter. Sledovalo ji více než milion diváků. Na koncertu Strun podzimu se Hope v programu Vivaldi Recomposed spojí s dvacetičlenným ansámblem Epoque Orchestra. Richterova úprava Čtvera ročních období je právem považována za fascinující dílo, které sice respektuje Vivaldiho originál, ale zároveň se nebojí utvářet jeho novou barvu a tón s citem současného skladatele. V průběhu programu se mezi oběma skladateli vytváří pomyslný dialog, který dává vzniknout zajímavé fúzi – organické a vzrušující.

„Richterova úprava posluchače škádlí a rozšiřuje paletu barev, někdy s Vivaldiho dohledem shora, někdy zcela samostatně. Je to jemná a často dojemná práce.“

 

Ivan Hewett, The Telegraph

„Hope je nejzajímavějším britským smyčcovým hráčem od dob Jacqueline du Pré.“

 

London Observer

Detailní harmonogram

Odhadovaná délka

80 minut

Přestávka: ne

20 h—21.20 h

Line-up:

Daniel Hope – housle
Epoque Orchestra

Detailní program ke koncertu je k dispozici v den a místě konání.

Koncert je akustický.

Venue

Praha, Open air

Koupit Vstupenky

Předprodej vstupenek bude zahájen v červenci.

Info o vstupenkách

Slevy

  • držitelé mezinárodního průkazu ISIC a ITIC a senioři nad 65 let – sleva 20 % (sleva poskytnuta na vstupenky od II. kategorie)
  • děti do 6 let vstupné zdarma bez nároku na vlastní sedadlo
  • děti do 15 let – sleva 20 %
  • držitelé průkazek ZTP (1 osoba) a ZTP/P (1 osoba a 1 doprovod). Pro vozíčkáře místa vyhrazena, bezbariérový přístup zajištěn, rezervace vstupenek ZTP/P na vstupenky@strunypodzimu.cz

 

VIP Vstupenky zahrnují nejlepší místa v sále, welcome drink před koncertem (od 19.00 hodin) a společenské setkání s občerstvením po skončení koncertu.

Obecné informace

Vstupenky jsou dostupné na:
● www.strunypodzimu.cz
● v síti GoOut

V den koncertů prodej vstupenek v místě konání vždy hodinu před začátkem.

V případě jiných dotazů nás kontaktujte na e-mailu vstupenky@strunypodzimu.cz nebo na telefonu +420720547315

 

Hromadné objednávky:

V případě Vašeho zájmu o nákup většího počtu vstupenek nás kontaktujte na vstupenky@strunypodzimu.cz. U hromadných objednávek je možná platba na fakturu.

 

Všeobecné informace

Zakoupené vstupenky nelze vyměňovat nebo vracet. Za ztracené vstupenky neposkytujeme náhradu. Poskytované slevy se nedají slučovat.

 

Pozdní příchody

Po zahájení koncertu ztrácí v zájmu zajištění nerušeného zážitku návštěvník koncertu nárok na své místo v sále, bude uveden na dostupná volná místa pořadatelem, a to výhradně o přestávkách či při potlesku. Děkujeme za pochopení. Změna programu a účinkujících vyhrazena.

Kontakt

Struny podzimu
Palackého 740/1,
110 00 Praha 1,
vstupenky@strunypodzimu.cz
telefon +420720547315

 

Máte-li potíže s registrací, rezervací či platbou v průběhu objednávky, napište na info@goout.cz, telefon 222 70 30 70.

Přejete-li si podat reklamaci či zažádat o vrácení vstupného v případě zrušené akce, napište na info@goout.cz, telefon 222 70 30 70.

 

Místa konání:

 

Divadlo X10
(Dům uměleckého průmyslu – DUP39), Charvátova 10/39, Praha 1

Rudolfinum
Dvořákova síň, Alšovo nábřeží 79/12,
Praha 1

Dox +
Poupětova 1339/3, Praha 7