Offstrings: Struny ve filmu

Offstrings: Struny ve filmu

Ve spolupráci s Českou televizí budeme od 20. do 22. října pořádat minifestival Offstrings: Struny ve filmu v nově otevřeném filmovém klubu Filmhub Edison. Struny ve filmu jsou druhým ohlášeným doprovodným programem letošních Strun podzimu. Oslavují vztah mezi hudbou, filmem a televizí. Nahlíží na filmovou práci skladatelů a hudebníků spojených s festivalem Struny podzimu a na filmy nazírá hudební optikou.

Miles Davis, Philip Glass, Zdeněk Liška, Jiří Suchý, Bobby McFerrin, David Lang a další.

Filmoví i hudební fanoušci se mohou v těšit na historické i současné hudební dokumenty, kultovní snímky, v nichž hraje významnou roli hudba skladatelů a hudebníků blízkých festivalu, i na perly z televizních archivů. „Díky partnerství s Českou televizí jsme získali přístup do jejích archivů. Díky spolupráci s Filmhubem Edison zase budeme moci uvést některé mimořádné hudební dokumenty. Dramaturgie se prolíná s historií i aktuálním ročníkem Strun podzimu,“ prozrazuje Vrabec. Program je rozdělen do tří kategorií – dokumenty, filmy a archivy. Více informací k doprovodnému programu Struny ve filmu včetně možnosti nákupu vstupenek zde.

Letošní festival Struny podzimu zahájí 15. 10. ve Foru Karlín britská zpěvačka a pianistka Laura Mvula s Filharmonií Brno, o zakončení se 13. 11. v Lucerně postarají legendy hip-hopové scény De La Soul. Mezi těmito koncerty, které festival orámují, se fanoušci mohou mimo jiné těšit na návrat velikána saxofonu Charlese Lloyda a na pražské premiéry jazzového pianisty Freda Hersche a amerického avantgardního uskupení JACK Quartet. K vrcholům festivalu bude patřit i unikátní scénický projekt věnovaný Jiřímu Suchému a Jiřímu Šlitrovi. Hlavní část festivalu nabídne 10 koncertů v 9 večerech. Vstupenky, kromě těch na již vyprodaný koncert violoncellisty Jiřího Bárty, lze zakoupit zde.

Sledujte nás také na sociálních sítích Facebook, Instagram a Twitter.

Post a Comment