6/11, 20 h
Dox+

MICHAEL GORDON & MANTRA PERCUSSION

& Zemlinsky Quartet

Newyorský skladatel a spoluzakladatel Bang on a Can Michael Gordon osobně uvede své tři kompozice: od dvojice jeho smyčcových kvartetů po hypnotizující Timber pro šestici perkusionistů.

Mantra Percussion:

Al Cerulo

Joseph Bergen

Robert Cosgrove

Christopher Graham

Michael McCurdy

Mark Utley

 

Zemlinsky Quartet: 

Housle: František Souček

Housle: Petr Střížek

Viola: Petr Holman

Violoncello: Vladimír Fortin

 

 

Délka koncertu: 90min (s přestávkou)

 

Detailní program ke koncertuje k dispozici v den a v místě konání.

 

Jeden z vysoce oceňovaných skladatelů dneška, Michael Gordon, přijíždí na festival poté, co Struny podzimu představily za jejich osobní přítomnosti stěžejní díla Gordonových souputníků Davida Langa a Julie Wolfe. S nimi Michael Gordon v New Yorku spoluzaložil hudební kolektiv Bang on a Can zaměřený na prezentaci nové klasické hudby. Gordonovy kompozice jsou charakteristické imaginativní odvahou a kombinováním různých hudebních stylů. V jeho hudbě slyšíme nejen klasický minimalismus, ale i punk-rockovou ostrost i freejazzový zápal.

 

Připravovaný koncert na Strunách podzimu představí reprezentativní výběr z Gordonových kompozic. Vedle skladby „Timber“ pro šest perkusistů hrajících na simantry či menší dřevěné fošny v interpretaci newyorského ansámblu Mantra Percussion, který toto dílo nahrál a často provádí, zazní také Gordonovy smyčcové kvartety „Clouded Yellow“ a „Potassium“ v podání domácího Zemlinského kvarteta.

 

#NewClassical