25/10, 20 h
La Fabrika

JACK QUARTET: XENAKIS

„Nejzásadnější americké kvarteto“ (New York Times) JACK Quartet vystoupí poprvé v Praze. Uvede kompletní kvartety Iannise Xenakise: avantgardní, niterné a strhující.

Housle: Christopher Otto

Housle: Austin Wulliman

Viola: John PickfordRichards

Violoncello: Jay Campbell

 

Délka koncertu: 55 min (s přestávkou)

 

Koncert je akustický.

 

Detailní program ke koncertuje k dispozici v den a v místě konání.

 

Po koncertě Q&A s JACK Quartet moderované Michalem Ratajem.

JACK Quartet si vybudoval impozantní reputaci jakožto soubor zaměřený na moderní avantgardní hudbu. Spolupracoval se Stevem Reichem, Philipem Glassem či Julií Wolfe a mnoha dalšími soudobými skladateli, a to mnohdy na jejich přání.

 

JACK Quartet je tedy po právu nazýván „souborem první volby“ (Washington Post). Chválu však sklízí i za interpretaci hudby minulého století, především za uvádění průkopnických, nezřídka méně známých kompozic. Jedním z dokladů této skutečnosti jsou smyčcové kvartety mimořádného řecko-francouzského skladatele Iannise Xenakise, který se ve svém svébytném hudebním jazyce nechal inspirovat architekturou.

 

Nahrávky Xenakisových skladeb v provedení souboru JACK Quartet jsou dnes mnohými považovány za referenční. A právě tento niterný a zároveň strhující kvartetní komplet JACK Quartet na Strunách podzimu zahraje.

 

#New Classical