Jiří Suchý Repriza

JIŘÍ SUCHÝ: RECITÁL

21. 11. 2020

Rudolfinum

# Song # Jazz

Jediná repríza a současně derniéra výjimečného scénického Recitálu žijícího klasika, uvedeného na Strunách podzimu v roce 2019

„Stejně, musíme si jednou zahrát v Rudolfinu. Tam bejvá vždycky slušně naladěný piáno, a potom, to je to hlavní, tam choděj fajnový lidi,“ říká v mezihře písně „Tři tety“ Jiří Šlitr. Festival Struny podzimu splnil Šlitrovo přání při příležitosti 50 let od jeho úmrtí projektem, jehož středobodem je druhá polovina slavné dvojice, žijící klasik Jiří Suchý.

 

Scénický koncert inspirovaný legendárním televizním pořad Recital 64, pásmem písniček Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra natočený roku 1964 v režii Jána Roháče. Exkluzívní hudební zážitek s nesmrtelnými písničkami nejen z tzv. zlaté éry Semaforu v autorské interpretaci Jiřího Suchého, umocněný scénou Michala Cabana, který se inspiruje atmosférou i černobílou estetikou původního televizního pořadu.

„Je neuvěřitelné, s jakou grácií a charismatem Jiří Suchý, táhl celý půldruhahodinový program, aniž by nejen slezl z pódia, ale třeba si jen na chvilku sedl. Ne, plnil úlohu frontmana a protagonisty hlavní role zcela nonstop, naplno a bez zaváhání. Nejen před tím, co za celý svůj mimořádně plodný život dokázal, ale i před jeho současnou formou klobouk dolů!”

 

Ondřej Bezr, Lidové noviny

Detailní harmonogram

Odhadovaná délka

90 minut

Přestávka: ne

20 h—21.30 h

Jiří Suchý a rytmická skupina divadla Semafor pod vedením Jiřího J. N. Svobody:

Jiří J. N. Svoboda – klavír,  David Vrobel – sax, klarinet,  Vladimír Vandrovec – kytara Jan L. Střížovský – kontrabas, Petr Zimák – bicí Veronika Tichá, tenorsax, zpěv, Magdalena Jedličková, pozoun, zpěv, Eliška Hurábová – altsax, klarinet, zpěv.

Tanečnice: Tereza Solařová, Barbora Pospíšilová, Krystýna Zebrová, Leona Hančíková, Lenka Bílková, Lucie Jansová

Venue

Rudolfinum

Rudolfinum je jednou z nejvýznamnějších novorenesančních staveb v České republice. Svým pojetím víceúčelového kulturního domu bylo již v době svého vzniku unikátem evropského významu. Společným projektem dvou významných českých architektů Josefa Zítka a Josefa Schultze byla postavena velkolepá budova, která v sobě sloučila koncertní produkce, galerii a muzeum. Slavnostní otevření proběhlo 7. února 1885 za přítomnosti rakouského korunního prince Rudolfa, na jehož počest byla budova nazvána Rudolfinum. V roce 1896 proběhl v hlavní koncertní síni Rudolfina vůbec první koncert České filharmonie. Taktovky se tehdy ujal skladatel Antonín Dvořák, po němž byl poté koncertní sál pojmenován.

 

V rámci festivalu Struny podzimu v Rudolfinu zde v minulosti vystoupili mj. Cassandra Wilson, Daniel Hope, Brad Mehldau, Ahmad Jamal, Gil Shaham, Charles Lloyd, Lizz Wright, Hugh Masekela a další.

 

Letos zde po roce zazpívá a zahraje Jiří Suchý v exkluzivním festivalovém programu Recital, během něhož se Dvořákova síň opět převlékne do hávu inspirovaného černobílou estetikou stejnojmenného televizního pořadu. Druhý festivalový koncert v Rudolfinu obstará hvězdný kontratenorista Andreas Scholl s klavíristkou Tamarou Halperin.

Koupit Vstupenky

Jiří Suchý v Rudolfinu: Recitál 64/19: Repriza

21. 11. 2020

Rudolfinum

# Song # Jazz

VIP kategorie: 3 000 Kč

I kategorie: 1 500 Kč

II kategorie: 1 300 Kč

III kategorie: 1 100 Kč

Info o vstupenkách

Slevy

  • držitelé mezinárodního průkazu ISIC a ITIC a senioři nad 65 let – sleva 20 % (sleva poskytnuta na vstupenky od II. kategorie)
  • děti do 6 let vstupné zdarma bez nároku na vlastní sedadlo
  • děti do 15 let – sleva 20 %
  • držitelé průkazek ZTP (1 osoba) a ZTP/P (1 osoba a 1 doprovod). Pro vozíčkáře místa vyhrazena, bezbariérový přístup zajištěn, rezervace vstupenek ZTP/P na vstupenky@strunypodzimu.cz

 

VIP Vstupenky zahrnují nejlepší místa v sále, welcome drink před koncertem (od 19.00 hodin) a společenské setkání s občerstvením po skončení koncertu.

Obecné informace

Vstupenky jsou dostupné na:
www.strunypodzimu.cz
● v síti GoOut

V den koncertů prodej vstupenek v místě konání vždy hodinu před začátkem.

V případě jiných dotazů nás kontaktujte na e-mailu vstupenky@strunypodzimu.cz nebo na telefonu +420720547315

 

Hromadné objednávky:

V případě Vašeho zájmu o nákup většího počtu vstupenek nás kontaktujte na vstupenky@strunypodzimu.cz. U hromadných objednávek je možná platba na fakturu.

 

Všeobecné informace

Zakoupené vstupenky nelze vyměňovat nebo vracet. Za ztracené vstupenky neposkytujeme náhradu. Poskytované slevy se nedají slučovat.

 

Pozdní příchody

Po zahájení koncertu ztrácí v zájmu zajištění nerušeného zážitku návštěvník koncertu nárok na své místo v sále, bude uveden na dostupná volná místa pořadatelem, a to výhradně o přestávkách či při potlesku. Děkujeme za pochopení. Změna programu a účinkujících vyhrazena.

Kontakt

Struny podzimu
Palackého 740/1,
110 00 Praha 1,
vstupenky@strunypodzimu.cz
telefon +420720547315

 

Máte-li potíže s registrací, rezervací či platbou v průběhu objednávky, napište na info@goout.cz, telefon 222 70 30 70.

Přejete-li si podat reklamaci či zažádat o vrácení vstupného v případě zrušené akce, napište na info@goout.cz, telefon 222 70 30 70.

 

Místa konání:

 

Divadlo X10
(Dům uměleckého průmyslu – DUP39), Charvátova 10/39, Praha 1

Rudolfinum
Dvořákova síň, Alšovo nábřeží 79/12,
Praha 1

Dox +
Poupětova 1339/3, Praha 7