31/10, 20 h
Dvořákova síň Rudolfina

CHARLES LLOYD QUINTET

Legendární saxofonista a skladatel se vrací na Struny podzimu po osmi letech. Charles Lloyd nabízí nádhernou hudbu s dokonalým frázováním, bezbřehou melodickou invencí, lyričností i rockovou uvolněností. V Rudolfinu ho doprovodí klavírista Gerald Clayton, kytarista Marvin Sewell, kontrabasista Harish Raghavan, za bicí usedne stejně jako v roce 2011 Eric Harland.

Charles Lloyd Quintet:

 

Saxofon: Charles Lloyd

Klavír: Gerald Clayton

Kytara: Marvin Sewell

Kontrabas: Harish Raghavan

Bicí: Eric Harland

 

Program:

 

Requiem
Miss Jessye
Little Peace
Lift Every Voice
Zoltan
Defiant

 

La LLorona
Hymn For Princess

 

 

Délka koncertu: cca 90 min (bez přestávky)

Charles Lloyd se stal již ve dvanácti sidemanem bluesmana B. B. Kinga, do světa jazzu vstoupil spoluprací s Chico Hamiltonem, své první album nahrál s Herbiem Hancockem a Ronem Carterem. Ve druhé polovině 60. let byl Lloyd jedním z prvních jazzmanů, kterým se podařilo oslovit rockové publikum. Koncertoval v rámci rockových festivalů, hrál například s The Doors a s The Beach Boys natočil čtyři alba.

 

Lloydovo vystoupení v pražské Lucerně v roce 1967, necelý rok před ruskou invazí, bylo pro pražské publikum neobyčejně silným zážitkem. Tehdy s ním hráli budoucí jazzové hvězdy pianista Keith Jarrett a bubeník Jack DeJohnette. V roce 2011 připravily Struny podzimu Lloydův pražský comeback koncertem v Rudolfinu, na kterém ho doprovodilo jeho nové kvarteto: na klavír Jason Moran, na kontrabas Rueben Rogers a na bicí Eric Harland. Výjmečná energie koncertu potvrdila známou skutečnost, že Lloyd umí v každé době poskládat impozantní sestavu mladých hudebníků, kteří ho jsou schopni následovat do jeho světa.

VÍCE INFORMACÍ O VIP VSTUPENCE

Držitel VIP vstupenky získává:  
  • garanci nejlepších míst v sále 
  • přístup do VIP zóny festivalu 
  • přípitek před koncertem
  • číši vína s pohoštěním  v rámci společenského setkání po koncertě
  • samostatnou šatnu.

#Jazz