Struny podzimu | O FESTIVALU
Mezinárodní hudební festival Struny podzimu každoročně prokopává cestu k rozšiřování hudebních obzorů. Každý festivalový koncert je událostí svého druhu a žánru. Struny podzimu uvádějí hudbu, kterou jinde neuslyšíte.
Struny podzimu, Struny podzimu 2018, Hudební festival, Praha, Mezinárodní hudební festival Struny podzimu, Jazz, Klasická hudba,
200
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-200,,select-theme-ver-3.8,popup-menu-fade,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

O FESTIVALU

Festival Struny podzimu se vrací!

Festival Struny podzimu se vrací! Po roční přestávce s novou energií, novými nápady, novou uměleckou radou a pokračujícím důrazem na „novátorskou tradici“ zosobněnou prezidentem a zakladatelem festivalu Markem Vrabcem. Do třetí dekády vstupuje festival s řadou inovací, ale nevzdává se dlouholetého úspěšného receptu na festivalový program, kterým je vybraným mixem jazzu, klasiky, tradice i experimentu. K prověřenému základu programoví tvůrci s citem přimíchávají esence světového folku, folklóru, country i hip hopu a tím vytvářejí program, který jinde neuslyšíte.

„Objevný, multižánrový, odvážný,“

to byla adjektiva, která nejčastěji provázela uplynulých dvacet ročníků festivalu. Inovativnost je charakteristická také pro 21. ročník. Zárukou diverzity, při zachování nekompromisní kvality představuje umělecká rada složená z výrazných osobností a zároveň expertů na odlišné žánry. Pozvání do ní přijali Guy Borg, persona se zřídka vídanou uměleckou integritou již dříve v rámci festivalu působící jako manažer uměleckého plánování, Petr Ostrouchov, respektovaný hudebník, skladatel, vydavatel a producent a Vilém Spilka, nový programový ředitel festivalu Struny podzimu a zároveň umělecký ředitel spřáteleného festivalu JazzFestBrno.

Těšíme se s Vámi na další hudební i společenské zážitky na Strunách podzimu 2017!