kostel U Salvátora
11/10–13/10
19 h, 20 h, 21 h, 22 h

ORGANIK

Spojení inovativní hudební dramaturgie Strun podzimu a jedinečného vizuálního obsahu festivalu Signal dalo vzniknout unikátnímu audiovizuálnímu projektu Organik.

Kostelní varhany rozezní varhanní virtuoska a cembalistka Katta. Svou interpretací ráda přenáší hudbu mimo vžité představy o varhanních koncertech a ukazuje, jak může tento klasický majestátní nástroj znít v 21. století. Katta komponuje i vlastní skladby, v nichž často využívá svůj hlas. Posluchače v kostele U Salvátora nechá její hypnotizující zvuková krajina místy na pochybách, zda z nástroje za svými zády stále ještě slyší zvuky varhan, nebo se jedná o syntetizátor.

 

Světelnou složku projektu Organik vytvoří mladá kreativní skupina BLOK_4. V centru zájmu čtyř umělců je propojování světla, prostoru a času, ve svých audiovizuálních a light designových realizacích také rádi kombinují moderní technologie s nostalgickými prvky. Signal festival pro svůj program BLOK_4 objevil loni díky výzvě Signal Calling. Ta vyhledává zajímavé projekty zejména mladší generace českých umělců, kteří se věnují práci se světlem a neotřelým způsobem upozorňují na zajímavá místa na území Prahy.