Praktické informace

Praktické informace o festivalu

Q&A

Kdy nejpozději mám přijít do koncertního sálu?

Na svoje místo v sále usedněte nejpozději pět minut před zahájením koncertu (nejčastěji tedy v 19:55). V případě pozdějšího příchodu váš nárok na místo zaniká.

Co si mám vzít a co naopak raději nechat doma?

Vždy u sebe mějte nějaký doklad totožnosti. Do objektů, v nichž se koncerty konají, obvykle není dovoleno vnášet jakýkoli alkohol, potraviny a nápoje (s výjimkou doložených zdravotních důvodů), lahve, natlakované předměty, nádoby všeho druhu (skleněné či PET lahve, plechovky, dózy apod.), drogy, toxické a omamné látky, nadměrná zavazadla, zbraně (bodné, sečné, střelné, apod.), nůžky, jakékoliv druhy záznamových zařízení, a to datových, obrazových i zvukových, výbušné látky (trhaviny, třaskaviny a výbušné hořlaviny), hořlaviny a dalekohledy. Dále také parfémy, laky nebo deodoranty ve spreji nad obsah 100 ml, dětské kočárky, jízdní kola, koloběžky (aj. dopravní prostředky či sportovní pomůcky a náčiní) a jiné nebezpečné předměty, které by mohly způsobit škodu na zdraví nebo majetku. Konkrétní podmínky najdete v návštěvních řádech na webových stránkách jednotlivých objektů.

Mohu přijít se zvýhodněnou vstupenkou bez průkazu opravňujícího ke slevě?

Ne, při kontrole vstupenky budete požádání o předložení průkazu opravňujícího ke slevě. Mějte ho tedy vždy u sebe. V případě, že jej mít nebudete, musíte pro vstup do sálu doplatit plnou cenu vstupenky.

Mohu platit vstupné v místech konání koncertů kreditní kartou?

Ne, na pokladně v místě konání je možné platit pouze v hotovosti.

Mohu platit vstupné v místech konání koncertů cizí měnou?

Pokud není výslovně uvedeno jinak, není v místech konání možné platit cizí měnou.

Je v místech konání akcí povoleno kouřit?

Kouření je zakázáno v místech konání všech hlavních koncertů festivalu.

Místa konání

Rudolfinum

Rudolfinum je jednou z nejvýznamnějších novorenesančních staveb v České republice. Svým pojetím víceúčelového kulturního domu bylo již v době svého vzniku unikátem evropského významu. Společným projektem dvou významných českých architektů Josefa Zítka a Josefa Schultze byla postavena velkolepá budova, která v sobě sloučila koncertní produkce, galerii a muzeum. Slavnostní otevření proběhlo 7. února 1885 za přítomnosti rakouského korunního prince Rudolfa, na jehož počest byla budova nazvána Rudolfinum. V roce 1896 proběhl v hlavní koncertní síni Rudolfina vůbec první koncert České filharmonie. Taktovky se tehdy ujal skladatel Antonín Dvořák, po němž byl poté koncertní sál pojmenován.

V rámci festivalu Struny podzimu v Rudolfinu zde v minulosti vystoupili mj. Cassandra Wilson, Daniel Hope, Brad Mehldau, Ahmad Jamal, Gil Shaham, Charles Lloyd, Lizz Wright, Hugh Masekela a další.

 

Letos zde po roce zazpívá a zahraje Jiří Suchý v exkluzivním festivalovém programu Recital, během něhož se Dvořákova síň opět převlékne do hávu inspirovaného černobílou estetikou stejnojmenného televizního pořadu. Druhý festivalový koncert v Rudolfinu obstará hvězdný kontratenorista Andreas Scholl s klavíristkou Tamarou Halperin.

DOX+

Centrum DOX je vnímáno jako dynamická kulturní platforma a prostor pro konfrontaci rozdílných přístupů a tendencí, a to i díky své nezávislosti na státních institucích a programu založenému na mezinárodní spolupráci.

Budova Centra DOX je ukázkou špičkové současné světové architektury. Mezinárodně uznávaný projekt přestavby staré továrny na multifunkční prostor je dílem architekta Ivana Kroupy. V roce 2008 byl DOX nominován na prestižní cenu Mies van der Rohe Prize a prestižní publikace The Phaidon Atlas of 21st Century World Architecture ho řadí mezi nejzajímavější světové architektonické projekty posledních deseti let. Výstavní plochu více než 3000 m2 doplňuje kavárna, knihkupectví a designový obchod.

V roce 2018 se DOX rozšířil o technicky špičkově vybavený multifunkční sál DOX+, který vznikl podle návrhu architektonického studia Petr Hájek Architekti. Slouží především scénickým uměním – divadlu, tanci, hudbě, filmu či performance. Také sál DOX+ byl v roce 2018 nominován na evropskou architektonickou cenu Mies van der Rohe. DOX+ představuje cenný příspěvek do pražského koncertního života. Moderní multifunkční sál je díky promyšlené akustice prvotřídním prostorem pro provádění současné hudby.

 

V rámci letošních Strun podzimu zde zahrají berlínští průkopníci elektro-klasiky Brandt Brauer Frick Ensemble.

Divadlo X10

Divadlo X10 se nachází v podzemí bývalého Domu uměleckého průmyslu. Sedmipatrový funkcionalistický dům vznikl po vzoru německého Werkbundu jako administrativní a výstavní centrum Svazu československého průmyslu, který mimo jiné plnil důležitou funkci organizátora aktivit reprezentujících československá díla u nás i v zahraničí. Stavba domu byla dokončena v roce 1936 architektem Oldřichem Starým. Na vytváření obsahové náplně se podílelo mnoho významných osobností, například Josef Gočár, Rudolf Stockar, malíři a grafici František Kysela nebo Vratislav Hugo Brunner.

 

V letošním roce Divadlo X10 hostí koncert Vinicia Cantuarii. Ikona fúze brazilské hudby a jazzu zahraje a zazpívá písně Antonia Carlose Jobima v intimním sólovém recitálu.

Kontakt

Festival pořádá

Struny podzimu s.r.o.
Palackého 1/740, 110 00 Praha 1
IČ: 24246671
DIČ: CZ24246671
+420 224 946 508
office@strunypodzimu.cz

Pro Média / Ke stažení

Žádosti

Pokud máte zájem o akreditace, fotografie v tiskové kvalitě či další informace, kontaktujte prosím

 

Radek Babička
+420 723 036 041

babicka@strunypodzimu.cz

 

 

V žádosti o akreditaci uveďte následující informace:
1. jméno a příjmení
2. redakce
3. pozice (novinář / fotograf)
4. email
5. telefon
6. koncert (či koncerty), na který se chcete akreditovat