Před De La Soul zahraje Chris Dave

Před De La Soul zahraje Chris Dave

Na festival se po 7 letech od jeho objevu pro pražské publikum vrátí fenomenální bubeník Chris Dave. Se svojí kapelou The Drumhedz zahraje na závěrečném koncertu 13. 11. v Lucerně, kde příznivce progresivního hip-hopu naladí před vystoupením proslulé americké kapely De La Soul, která v Praze oslaví 30 let od svého zásadního alba 3 Feet High and Rising.

Bubeník Chris „Daddy“ Dave obstará úvod večera, jehož otěže následně převezmou průkopníci hip-hopu De La Soul. Dave se na Strunách podzimu představil už v roce 2012 v rámci klubové noci v Roxy, bylo to jeho vůbec první zastavení v Praze. Fanoušci ani recenzenti tehdy nešetřili superlativy. „Když v roce 2012 Chris vystoupil v Praze a v Čechách vůbec poprvé, byl to poprask nejen mezi bubeníky. Těžko si představit lepší sestavu než Daveovy the Drumhedz, která by připravila publikum pro De La Soul,“ těší se prezident festivalu Marek Vrabec. Chrise Davea si v minulosti přizvali ke spolupráci například Beyoncé, Adele, Sonny Rollins nebo Robert Glasper. Nejvíce prostoru však jeho nezaměnitelný groove dostává při koncertech s vlastní kapelou The Drumhedz, při nichž kombinuje nejrůznější žánrové vlivy od moderního jazzu přes rock až po gospel, R&B či hip-hop. Kapela hraje i coververze inspirované motivy ze skladeb Jimiho Hendrixe, D’Angela, Radiohead, Waynea Shortera a mnoha dalších, zařazuje rovněž autorské kompozice nebo volněji improvizované plochy řazené po vzoru mixtapes hiphopových MCs.

Více informací k závěrečnému vystoupení De La Soul s předskokanem Chrisem Davem & The Drumhedzvčetně možnosti on line zakoupení vstupenek zde.

Letošní festival Struny podzimu zahájí 15. 10. ve Foru Karlín britská zpěvačka a pianistka Laura Mvula s Filharmonií Brno, o zakončení se 13. 11. v Lucerně postarají legendy hip-hopové scény De La Soul. Mezi těmito koncerty, které festival orámují, se fanoušci mohou mimo jiné těšit na návrat velikána saxofonu Charlese Lloyda a na pražské premiéry jazzového pianisty Freda Hersche a amerického avantgardního uskupení JACK Quartet. K vrcholům festivalu bude patřit i unikátní scénický projekt věnovaný Jiřímu Suchému a Jiřímu Šlitrovi. Hlavní část festivalu nabídne 10 koncertů v 9 večerech. Vstupenky, kromě těch na již vyprodaný koncert violoncellisty Jiřího Bárty, lze zakoupit zde.

Sledujte nás také na sociálních sítích Facebook, Instagram a Twitter.

Post a Comment