13/11, 20 h
Velký sál Lucerna

DE LA SOUL

Jedna z nejslavnějších a nejvlivnějších hip-hopových kapel všech dob slaví 30 let od vydání svého zásadního alba.

Posudnos (Kelvin Mercer)

Trugoy/Dave (David Jude Jolicoeur)

Maseo (Vincent Lamont Mason Jr.)

 

Předskokan: Chris Dave & The Drumhedz

 

Setlist:

Chris Dave & The Drumhedz 

Universal

Dat Feeling

Whatever

Let’s Ride

Vitamin C

Clear View

Fly Girl

Walk On 

Wild

Conant Gardens 

Simply Beautiful

My Sheri Amour

Black Hole

 

Délka koncertu: cca 120 min (plus technická přestávka)

Široce uznávaní hip-hopoví průkopníci a legendy tohoto žánru De La Soul, kteří tento rok oslaví 30. výročí vydání svého průlomového alba „3 Feet High and Rising“. To je uvedlo na světovou scénu a masám posluchačů představilo jejich unikátní, osobité pojetí hip-hopu ovlivněného jazzem, soulem a funkem, stojícího na chytrém využívání samplů a erudovaných a přitom stále zábavných textech. De La Soul stále testují a posouvají hranice žánru, což dokládá také jejich nejnovější deska „And the Anonymous Nobody…“, na které spolupracovali mj. David Byrne a Pete Rock, a jež se setkala s vřelým kritickým přijetím i nominací na cenu Grammy.

 

Koncertem De La Soul Struny podzimu potvrzují, že to s progresivním hip-hopem myslí vážně. Po koncertech Young Fathers, Shabazz Palaces nebo Open Mike Eagla posouvá festival prezentaci tohoto žánru na nový vrchol.

#Hip-Hop

CHRIS DAVE

& the Drumhedz

Ikonický, geniální, neznající hranic. To jsou jedny z mnoha přívlastků, kterými hudební kritici i fanoušci nešetří v případě bubeníka Chrise „Daddyho“ Davea.

Úvod večera obstará fenomenální bubeník Chris „Daddy“ Dave. Toho představily Struny podzimu už v roce 2012 v rámci klubové noci v Roxy. „Nasazení kapely bylo neskutečné. Temné groovy, mixy stylů a šílená sóla, která evokovala freejazzová léta, ukazovaly, že Chris Dave vychází ze všeho, čím si jazz vývojově prošel od 50. let až do současnosti,“ napsal tehdy v recenzi pro Musicweb Martin Faix. Letos Dave se svojí kapelou The Drumhedz opět představí svou tvorbu kombinující nejrůznější žánrové vlivy od moderního jazzu, přes rock až po R&B či hip-hop. Spojení dvou muzikantských živlů, Chrise Davea & The Drumhedz a De La Soul, do jednoho večera vytvoří ze závěrečného koncertu festivalu nezapomenutelnou hudební party.

#Hip-Hop

VÍCE INFORMACÍ O VIP VSTUPENCE

Držitel VIP vstupenky získává:  
  • garanci nejlepších míst v sále 
  • přístup do VIP zóny festivalu 
  • přípitek před koncertem
  • číši vína s pohoštěním  v rámci společenského setkání po koncertě
  • samostatnou šatnu.