Andreas Scholl

ANDREAS SCHOLL & TAMAR HALPERIN: TWILIGHT PEOPLE

6. 11. 2020

# Classical

Hvězdný kontratenorista vstupuje do neprobádaných repertoárových vod lidové hudby. Písně Twilight People (podle písně Ralpha Vaughana Williamse) existují ve zvláštní hypnotizující atmosféře pomalu plynoucího bezčasí, jež umocňuje kontemplativní až spirituální vyznění celého písňového výběru. To vše v online koncertu z wiesbadenského Kurhausu natáčeném exkluzivně pro Struny podzimu.

Andreas Scholl a jeho hudební i životní partnerka Tamar Halperin sdílejí vášeň pro lidovou hudbu a písně, které jsou s námi stovky let a které si lidé předávají z generace na generaci. Lidové písně jsou charakteristické nadčasovou jednoduchostí a přímočarostí, díky níž míří rovnou do srdce. Twilight People je prvním projektem berlínského vydavatelství Modern Recordings (BMG). Schollův pečlivý výběr lidových písní zaznívá v rafinovaných úpravách těch nejvýznačnějších skladatelů dvacátého století jako jsou Benjamin Britten, Aaron Copland, Ralph Vaughan Williams, Alban Berg nebo Arvo Pärt.  Dojde také na novinky – Jedna je z pera izraelského skladatele Ari Frankela a druhá od Josepha Tawadrose, egyptského virtuosa na al-úd (arabská obdoba loutny).

„Okouzlující krása hlasu Andrease Scholla zněla, jako by pocházela z jiného světa; cestu mu vydláždil kontemplativní přístup klavíristky Tamar Halperin.“

 

Rebecca Franks, The Times

Detailní harmonogram

Odhadovaná délka

90 minut

20 h—21.30 h

Andres Scholl – kontratenor

Tamar Halperin – klavír

Přestávka: TBC

Online koncert

Připravili jsme pro vás online koncert Wiesbaden – Praha, který s kvalitním zvukem i obrazem můžete zhlédnout v pohodlí Vašeho domova, a to zdarma.

Koncert můžete zhlédnout v pátek 6. 11. od 20.00 hod. na webové stránce festivalu a také na webu ČT art:
strunypodzimu.cz

art.ceskatelevize.cz