Avishai Cohen na střeše Lucerny

Avishai Cohen Trio

11. 9. 2020, 18.00, 20.00

střecha Lucerny

# Jazz

Vzácná šance vidět legendárního basistu z bezprostřední blízkosti: intimní koncert v okouzlujícím prostředí střechy Lucerny.

Neobvyklý koncert v neobvyklém roce, představení Avishaie Cohena na Strunách podzimu slibuje jedinečný zážitek přinejmenším ve dvou ohledech. Cohen, který obvykle hraje před obrovským davem ve velkých koncertních sálech a na festivalech, zahraje se svým triem pro publikum čítající 250 lidí. O nic méně výjimečné není ani místo konání tohoto představení: pod širým nebem na střeše paláce Lucerna s panoramatem Prahy v pozadí. Prague Sounds again!

Rodák z Jeruzaléma a čerstvý padesátník Avishai Cohen začal svou kariéru v devadesátých letech a po angažmá u pianisty Chicka Corey se brzy vrhl na úspěšnou sólovou dráhu, kterou české publikum od začátku sleduje – Cohen tu odehrál už téměř tři desítky koncertů a i přes takovou intenzitu o posluchače nikdy nouzi neměl.

 

Cohen vydal řadu úspěšných alb na pomezí jazzu a world music, ale nikdy se nebránil ani popu, který vkusně prostupuje zejména jeho pozdější nahrávky. Dnes platí za globální hvězdu s popularitou daleko za hranicemi jazzové komunity. V Česku si Avishai Cohen dokázal získat srdce mnoha fanoušků svými koncerty pohybujícími se žánrově na rozmanitém půdorysu, od symfonického projektu až po pop-jazzovou sestavu 1970.

 

Je to ale právě triový formát, v němž si můžete hudbu Avishaie Cohena vychutnat v té nejčistší podobě: fantastický zvuk, precizní souhra, komplikované, ale vzrušující polyrytmy a groovy, romantická nálada kompozic, individuální virtuozita plně využitá pro potřeby celku. Tento koncert nabízí vzácnou šanci vidět mistrovo umění z bezprostřední blízkosti.

„Energie, originální nápady a virtuózní sóla … Cohen patří mezi elitní basisty současné scéně.“

 

Bill Milkowski, Jazz Times

Detailní harmonogram

Odhadovaná délka

60 minut

Přestávka: ne

čas: 18.00—19.00, 20.00—21.00

Line-up:

Avishai Cohen – kontrabas
Elchin Shirinov – klavír
Roni Kaspi – bicí

 

Pro účely dokumentace a zpravodajství je pořadatelem pořizován zvukově obrazový záznam z koncertu.

Venue

Střecha Lucerny

Střecha Lucerny – to je 1000 m2 unikátního prostoru nad palácem Lucerna. Kompletní budova nesoucí výrazné prvky doznívající secese a nastupujícího modernismu, byla dokončena v roce 1921 Ing. Vácslavem Havlem (dědečkem prezidenta Václava Havla).

 

Na rozsáhlých střešních terasách byl už od počátku stavby plánován společenský život. K uskutečnění záměru ale nedošlo. Ani ne po roce po dokončení umírá pan stavitel Vácslav Havel. Jeho synové Václav M. Havel a Miloš Havel se pak věnovali spíše stavbě Barrandovských teras, Barrandovských ateliérů a kinematografickému průmyslu. Poté přišla válka, komunisté a následně dlouhé spory o vlastnictví Lucerny, které paní Dagmar Havlová, manželka Ivana M. Havla a majitelka Paláce Lucerna, dovedla do vítězného konce.

 

Nová éra

V roce 2014 získal střešní svět Lucerny od paní Havlové do své správy Ondřej Kobza, který hledal vhodnou střechu, kde by se dala vybudovat komunitní zahrada po vzoru fenoménu Brooklyn Grange Farm. Se svým spolkem Piana na ulici se Ondřej Kobza snaží oživovat veřejný prostor. Zkušenost, že z Hlavního nádraží můžete udělat koncertní sál, kde skoro pokaždé někdo hraje na piano, tato zásadní proměna místa jej vedla k myšlence, využít pro inspirativní setkávání a kulturní dialog mezi lidmi právě střechu Lucerny. Slovo dalo slovo a k projektu se připojil architekt Petr Hájek, který se výrazně podepsal pod zdařilou realizaci renovace střechy. Ta ve své nové podobě připomíná palubu zaoceánského parníku. Vybudovalo se železné zábradlí, a především se střecha na pár dní, poprvé po dlouhých 95 letech, konečně otevřela veřejnosti.

Info o vstupenkách

Slevy

  • držitelé mezinárodního průkazu ISIC a ITIC a senioři nad 65 let – sleva 20 % (sleva poskytnuta na vstupenky od II. kategorie)
  • děti do 6 let vstupné zdarma bez nároku na vlastní sedadlo
  • děti do 15 let – sleva 20 %
  • držitelé průkazek ZTP (1 osoba) a ZTP/P (1 osoba a 1 doprovod). Pro vozíčkáře místa vyhrazena, bezbariérový přístup zajištěn, rezervace vstupenek ZTP/P na vstupenky@strunypodzimu.cz

 

VIP Vstupenky zahrnují nejlepší místa v sále, welcome drink před koncertem (od 19.00 hodin) a společenské setkání s občerstvením po skončení koncertu.

Obecné informace

Vstupenky jsou dostupné na:
www.strunypodzimu.cz
● v síti GoOut

V den koncertů prodej vstupenek v místě konání vždy hodinu před začátkem.

V případě jiných dotazů nás kontaktujte na e-mailu vstupenky@strunypodzimu.cz nebo na telefonu +420720547315

 

Hromadné objednávky:

V případě Vašeho zájmu o nákup většího počtu vstupenek nás kontaktujte na vstupenky@strunypodzimu.cz. U hromadných objednávek je možná platba na fakturu.

 

Všeobecné informace

Zakoupené vstupenky nelze vyměňovat nebo vracet. Za ztracené vstupenky neposkytujeme náhradu. Poskytované slevy se nedají slučovat.

 

Pozdní příchody

Po zahájení koncertu ztrácí v zájmu zajištění nerušeného zážitku návštěvník koncertu nárok na své místo v sále, bude uveden na dostupná volná místa pořadatelem, a to výhradně o přestávkách či při potlesku. Děkujeme za pochopení. Změna programu a účinkujících vyhrazena.

Kontakt

Struny podzimu
Palackého 740/1,
110 00 Praha 1,
vstupenky@strunypodzimu.cz
telefon +420720547315

 

Máte-li potíže s registrací, rezervací či platbou v průběhu objednávky, napište na info@goout.cz, telefon 222 70 30 70.

Přejete-li si podat reklamaci či zažádat o vrácení vstupného v případě zrušené akce, napište na info@goout.cz, telefon 222 70 30 70.

 

Místa konání:

 

Divadlo X10
(Dům uměleckého průmyslu – DUP39), Charvátova 10/39, Praha 1

Rudolfinum
Dvořákova síň, Alšovo nábřeží 79/12,
Praha 1

Dox +
Poupětova 1339/3, Praha 7