Brandt Brauer Frick Ensemble

BRANDT BRAUER FRICK ENSEMBLE

1. 11. 2020

# Acoustic Electronica

Akustické techno berlínské trojice v rozšířeném obsazení desetičlenného ansámblu. Průkopníci elektro-klasiky představí svoji tvorbu, která se dokonale protíná s filozofií Strun podzimu. To vše v online koncertu z berlínské Kuppelhalle natáčeném exkluzivně pro Struny podzimu.

Daniel Brandt, Jon Brauer a Paul Frick jsou berlínští hudebníci s klasickým vzděláním, kteří prosluli po celém světě díky svým průlomovým experimentům v elektronické i akustické hudbě. Jako trio se dostali do povědomí především na klubové scéně, a to díky svým minimalistickým technem ovlivněným skladbám. Jejich debutové album s názvem You Make Me Real z roku 2010 ze všeho nejvíc připomínalo živelné ale skvěle fungující manželství tradičního muzikantství s elektronickou a průmyslovou estetikou 21. století. Na nahrávce zní klavír, zvonkohra, bicí a elektronika a dohromady vytváří hudbu, která kombinuje pocit tanečního parketu s organickou lidskou hudební interakcí. BBC popsalo jejich přístup jako „hudbu koncertních sálů pro klubovou generaci“.

 

Expanze z tria do desetičlenného živého ansámblu pak už byla jen dalším logickým krokem ve vývoji kapely. V obsazení najdeme klavír, harfu, pozoun, tubu, housle, violoncello, harfu, tři perkusionisty a syntezátor Moog. Kapela tak svoji hudbu představuje téměř kompletně v analogické a akustické podobě. Soubor vystupoval na významných hudebních festivalech jako Glastonbury a Coachella, ale také v klasických koncertních sálech, jako je Konzerthaus ve Vídni, Lincoln Center v New Yorku a Southbank Center v Londýně. Kromě toho i nadále vystupují jako trio v techno klubech po celém světě. Vystoupení německého ansámblu na festivalu Struny podzimu se více než nabízí. Kapela a festival totiž sdílejí filozofii v rozmazávání hranic mezi žánry a spojování tradičních a experimentálních prvků.

„Kompozice pro koncertní sály v podání pro klubovou generaci.“

 

Ele Beattie, BBC

Detailní harmonogram

Odhadovaná délka

90 minut

Přestávka: ne

20 h—21.30 h

Line-up:

Daniel Brandt – bicí 
Jan Brauer – elektronika
Paul Frick – klavír
Mari Sawada – housle
Zoé Cartier – violoncello
Nils Marquardt – trombón
Benjamin Grän – tuba 
Kathrin Pechlof – harfa
Nils Tegen – perkuse 1
Julius Heise – perkuse 2

Online koncert

Připravili jsme pro vás online koncert Berlín – Praha z berlínské Kuppelhalle, který s kvalitním zvukem i obrazem můžete zhlédnout v pohodlí Vašeho domova, a to zdarma.

Koncert můžete zhlédnout v neděli 1. 11. od 20.00 hod. na webové stránce festivalu a také na webu ČT art:
strunypodzimu.cz

art.ceskatelevize.cz