Daniel Hope

DANIEL HOPE
EPOQUE ORCHESTRA
Max Richter / Vivaldi: Four Seasons Recomposed

19. 9. 2020

Plovoucí scéna na Vltavě, Slovanský ostrov

# New Classical

Unikátní koncert v jedné z nejkrásnějších scenérií vůbec: na plovoucí scéně přímo na hladině Vltavy mezi mostem Legií a Slovanským ostrovem, v blízkosti Národního divadla a s úchvatným panoramatem Pražského hradu v pozadí. Oslava návratu společně sdílených živých hudebních zážitků do Prahy i do celého kulturního světa. Prostřednictvím evropské televize ARTE, která v koprodukci s Českou televizí koncert streamuje i zaznamenává, zazní z Prahy vzkaz, že Praha opět zní hudbou: „Prague Sounds“

Britský fenomén Daniel Hope, žák legendárního Yehudi Menuhina, provede společně s českým orchestrem Epoque Orchestra Vivaldi – Recomposed, novodobou verzi Čtvera ročních období britského skladatele Maxe Richtera. Ve světové premiéře zazní v úvodu koncertu úprava Smetanovy Vltavy.

Daniel Hope uvedl Vivaldiho Čtvero ročních období v novém kabátu od britského skladatele Maxe Richtera v české premiére na Strunách podzimu v roce 2013. Tehdejší koncert v Rudolfinu dodnes patří k těm nejpamátnějším v téměř pětadvacetileté historii festivalu. Richterovo Recomposed s Danielem Hopem se mezitím stalo jedním z nejúspěšnějších titulů vydavatelství Deutsche Grammophone. V letošním mimořádném roce přijal Hope festivalové pozvání k neopakovatelnému koncertu na Vltavě, kterým Struny podzimu rozezní k životu se probouzející Prahu.

 

Daniel Hope platil za hvězdu už při své festivalové premiéře před sedmi lety. Od té doby pokračuje v upevňování pozice jednoho z nejvýznamnějších houslistů světa. Proslul nejen díky interpretační kvalitě, ale i širokému spektru realizovaných projektů či kurátorství koncertních sérií pro festivaly po celém světě. V době omezení souvisejících s šířením pandemie koronaviru vyslal Hope poselství v podobě řady koncertů komorní hudby z jeho obývacího pokoje v Berlíně. Série nazvané „Hope @ Home“ se zúčastnili umělci jako sir Simon Rattle, Magdalena Kožená, Max Raabe a Max Richter. Do dnešního dne ji sledovalo více než 6 milionů diváků. Na plovoucí scéně na Vltavě Daniel Hope vystoupí v programu Vivaldi Recomposed společně s dvacetičlenným ansámblem Epoque Orchestra. Richterova úprava Čtvera ročních období je právem považována za fascinující dílo, které respektuje Vivaldiho originál, ale zároveň se nebojí utvářet jeho novou barvu a tón s citem současného skladatele. V průběhu programu se mezi oběma skladateli vytváří dialog, který dává vzniknout organickému a vzrušujícímu spojení.

„Je Praha ještě pořád krásná a okouzlující? Nezadupaly její půvab nohy miliónů turistů? Nejsou už starodávné domy, mosty, uličky a náměstí jen prázdnou skořápkou naplněnou levnými cetkami? Nikoliv: Praha je tajemným městem věží, střech, zahrad, pouličních lamp, uliček, kopců a příběhů. A Praha je městem na řece… “

 

(Praha je Praha, c) Baobab, Olga Černá)

„Hope je nejzajímavějším britským smyčcovým hráčem od dob Jacqueline du Pré.“

 

London Observer

Detailní harmonogram

Odhadovaná délka

75 minut

Přestávka: ne

19.30 h—20.45 h

Line-up:

Daniel Hope – housle
Epoque Orchestra

 

Program:

Jiří Slavík: Vltava na Vltavě (podle B. Smetany)

Max Richter / Vivaldi: Four Seasons Recomposed

Záštita:

ministr kultury ČR
Lubomír Zaorálek

 

starosta Městské části Praha 1
Petr Hejma

 

primátor hlavního města Prahy

Zdeněk Hřib

 

radní hlavního města Prahy

Hana Třeštíková

Ve spolupráci

Spolupořadatelé

Poděkování

Za podpory

Venue

Plovoucí scéna na Vltavě, Slovanský ostrov

Nejen poprvé v historii festivalu, ale i poprvé v historii Prahy vznikne na tomto místě na Vltavě unikátní plovoucí scéna Strun podzimu „Prague Sounds“. V součinnosti s Povodím Vltavy a Státní plavební správou ukotvíme v blízkosti Národního divadla auditorium o ploše více než 100 m2. Originální řešení umožní sledovat koncert z hlediště na pontonech přímo z hladiny Vltavy se zárukou dokonalého zvukově-vizuálního zážitku a s úchvatným panoramatem slavnostně nasvícené Prahy. Plovoucí scéna pro Daniela Hopea a dvacetičlenný Epoque Orchestra nezapře inspiraci mostním obloukem mostu Legií a organicky zapadá do městské „krajiny“ (návrh scény Šimon a Michal Cabanovi).

Koupit Vstupenky

DANIEL HOPE:
VIVALDI RECOMPOSED

So 19. 9.
Plovoucí scéna na Vltavě, Slovanský ostrov

# New Classical

Info o vstupenkách

Slevy

 • držitelé mezinárodního průkazu ISIC a ITIC a senioři nad 65 let – sleva 20 % (sleva poskytnuta na vstupenky od II. kategorie)
 • děti do 6 let vstupné zdarma bez nároku na vlastní sedadlo
 • děti do 15 let – sleva 20 %
 • držitelé průkazek ZTP (1 osoba) a ZTP/P (1 osoba a 1 doprovod). Pro vozíčkáře místa vyhrazena, bezbariérový přístup zajištěn, rezervace vstupenek ZTP/P na vstupenky@strunypodzimu.cz

 

VIP Vstupenky zahrnují nejlepší místa v sále, welcome drink před koncertem (od 19.00 hodin) a společenské setkání s občerstvením po skončení koncertu.

Obecné informace

Vstupenky jsou dostupné na:
www.strunypodzimu.cz
● v síti GoOut

V den koncertů prodej vstupenek v místě konání vždy hodinu před začátkem.

V případě jiných dotazů nás kontaktujte na e-mailu vstupenky@strunypodzimu.cz nebo na telefonu +420720547315

 

Hromadné objednávky:

V případě Vašeho zájmu o nákup většího počtu vstupenek nás kontaktujte na vstupenky@strunypodzimu.cz. U hromadných objednávek je možná platba na fakturu.

 

Všeobecné informace

Zakoupené vstupenky nelze vyměňovat nebo vracet. Za ztracené vstupenky neposkytujeme náhradu. Poskytované slevy se nedají slučovat.

 

Pozdní příchody

Po zahájení koncertu ztrácí v zájmu zajištění nerušeného zážitku návštěvník koncertu nárok na své místo v sále, bude uveden na dostupná volná místa pořadatelem, a to výhradně o přestávkách či při potlesku. Děkujeme za pochopení. Změna programu a účinkujících vyhrazena.

Kontakt

Struny podzimu
Palackého 740/1,
110 00 Praha 1,
vstupenky@strunypodzimu.cz
telefon +420720547315

 

Máte-li potíže s registrací, rezervací či platbou v průběhu objednávky, napište na info@goout.cz, telefon 222 70 30 70.

Přejete-li si podat reklamaci či zažádat o vrácení vstupného v případě zrušené akce, napište na info@goout.cz, telefon 222 70 30 70.

 

Místa konání:

 

Divadlo X10
(Dům uměleckého průmyslu – DUP39), Charvátova 10/39, Praha 1

Rudolfinum
Dvořákova síň, Alšovo nábřeží 79/12,
Praha 1

Dox +
Poupětova 1339/3, Praha 7

Informace k organizaci koncertu na plovoucí scéně na Vltavě

V kolik hodin koncert začne?

Koncert začne v 19.30 a bude trvat přibližně do 20.45. Koncert je bez přestávky. Zaujměte prosím svá místa včas. S ohledem na přenos/záznam koncertu budeme začínat v 19.30.

 

V kolik mám na koncert přijít?

Vstup otevíráme v 18.30, hodinu před začátkem, pokud máte vstupenku k sezení na plovoucím hledišti, doporučujeme příchod co nejdříve, abyste mohli pohodlně zaujmout své místo, máte-li vstupenku na pramici či šlapadlo, doporučujeme se dostavit k vyzvednutí plavidla již v 18.30.

 

Jak se na plovoucí scénu dostanu?

Na plovoucí scénu se dostanete ze Slovanského ostrova, na který přejdete lávkou z Masarykova nábřeží. Po příchodu na ostrov se dejte vpravo, přístup na plovoucí scénu je v cípu ostrova přes schodiště půjčovny plavidel S.P.L.A.V. Pokud máte zakoupenou vstupenku na pramici či šlapadlo, obdržíte nejpozději 2 dny před koncertem prostřednictvím předprodejní sítě GoOut e-mailem informaci, na které ze tří půjčoven je Vaše plavidlo připraveno k vyzvednutí.

 

Co když bude pršet?

Koncert se koná i v případě nepříznivého počasí, s výjimkou situací, které jeho konání znemožní, jako je vichřice, povodeň atd. V případě deště žádáme s ohledem na ostatní návštěvníky koncertu a televizní záznam, aby nepoužívali deštníky, ale např. pláštěnky a pláště do deště atp., které neblokují výhled ostatním.

 

Je hlediště kryté?

Hlediště pro diváky kryté není, zastřešené je pouze plovoucí pódium pro účinkující koncertu.

 

Je koncert zvučený?

Ano. Místa k sezení, na které prodáváme vstupenky, mají garantovaný kvalitní zvukový i vizuální zážitek.

 

Jaká je viditelnost z míst na pontonech?

Dobrá, jeviště je navíc vyvýšeno oproti hledišti a pohled z hlediště na pontonu nabízí také mimořádný výhled.

 

Jak se mám obléci?

Doporučujeme dresscode „smart casual“ a vhodnou obuv, tedy jakousi obdobu vycházkového obleku, ve kterém můžete podniknout městský výlet s tím, že koncert je i sváteční a společenskou událostí. Doporučujeme sledovat předpověď počasí a obléci se přiměřeně okolnostem i očekávané teplotě.

 

Bude možné na místě koupit program koncertu?

Všem návštěvníkům koncertu s platnou vstupenkou bude k dispozici zdarma festivalový průvodce Spotlight, který obsahuje jak detailní programové informace o koncertu a účinkujících koncertu na Vltavě, tak i o ostatních koncertech festivalu Struny podzimu 2020.

 

Bude možné koncert sledovat zdarma například z nábřeží, mostů a ostrovů? Samozřejmě! Plnohodnotný zážitek, jak vizuální tak zvukový, garantujeme především návštěvníkům se zakoupenou vstupenkou na plovoucí scénu.
Jaký je program koncertu? Na koncertě zazní: B. Smetana/J. Slavík – Vltava na Vltavě (nová úprava Smetanovy Vltavy od Jiřího Slavíka) a dílo Max Richtera Vivaldi: Fours Seasons Recomposed, novodobá verze Vivaldiho Čtvera ročních období.

 

Kdo na koncertě vystoupí a kolik hudebníků bude hrát?

Na koncertě vystoupí třiadvacetičlenný Epoque Orchestra a jako sólista ve Vivaldi Recomposed vystoupí britský houslista Daniel Hope.

 

Je koncert natáčen televizí?

Ano, koncert je zaznamenáván Českou televizí v mezinárodní koprodukci s francouzsko-německým kanálem TV ARTE. Česká televize koncert odvysílá v sobotu 26. září ve 20.15 na programu ČT art, TV arte pak 4. října 2020.
Bude možné sledovat koncert z lodičky nebo šlapadla? Ano. V předprodeji GoOut nabízíme kromě vstupenek k sezení na plovoucí scénu také možnost zakoupit si celou pramici či šlapadlo a sledovat koncert přímo z hladiny Vltavy.

 

Je na místě WC?

Na Slovanském ostrově budou jednak umístěna mobilní WC a pod altánem Na Žofíně se nachází též veřejné WC. Veřejné WC je také v nábřežní zdi pod Masarykovým nábřežím, v blízkosti mostu Legií.

 

Měl bych zájem sledovat s přáteli nebo rodinou koncert z lodičky. Jaká plavidla a pro kolik osob jsou k dispozici?

Nabízíme několik možností, od kapacity 2 osoby až po max. kapacitu 6 osob.

 

Bude na místě možnost občerstvení?

Stánkový prodej nápojů na Slovanském ostrově pořadatel koncertu nezajišťuje.
Musím mít roušku? Na venkovním koncertě pro maximálně 1.000 osob není podle aktuálních nařízení hygieniků rouška povinná. Maximální kapacita míst k sezení je 970 osob.

 

Máte další otázky k organizaci koncertu?

Napište nám na office@strunypodzimu.cz

Pravidla pro užívání plavidel

Informace ke vstupenkám na lodičky a šlapadla (plavidla):

 • Je nezbytné dostavit se k vyzvednutí plavidla do dané půjčovny a k instruktáži v 18:30
 • Pro zapůjčení šlapadel a lodiček je nutný platný doklad totožnosti (OP či řidičský průkaz)
 • Zákaz vstupu na lodičky pod vlivem alkoholu a jiných omamných látek a zákaz konzumace alkoholu na lodičkách a užívání omamných látek
 • Plavidlo nutno vrátit bezprostředně po koncertě do půjčovny, ze které bylo vydáno

 

Půjčovní řád:

 

 1. Plavidla je možné zapůjčit pouze na základě předložení platného průkazu totožnosti.
 2. Je přísně zakázáno veslovat do ochranného pásma jezu označeného žlutými bójemi. Plavba plavidel je povolena pouze ve vymezeném plavebním prostoru vodního toku mezi Šítkovským a Staroměstským jezem. Dále je zakázáno přibližovat se ke břehu méně než 5m.
 3. Je přísně zakázáno vplouvat do plavební komory.
 4. Plavidly se nesmí přistávat ani vyvazovat u břehů a jiných pobřežních zařízení, která nejsou součástí produkce koncertu.
 5. Loď je určena max. pro počet osob, který je uveden na vstupence.
 6. Děti do 15-ti let musí mít záchranné vesty a musí být v doprovodu dospělé osoby.
 7. Je zakázáno přibližovat se loďkami a jinými plavidly půjčovny k plavidlům veřejné dopravy a plavidlům, které nepatří do plavidel účastníků koncertu.
 8. Skákat z loděk a šlapadel do vody a kotvit mimo plato půjčovny je přísně zakázáno.
 9. Půjčující si musí zároveň s loďkou vypůjčit tolik záchranných prostředků, kolik bude v loďce neplavců.
 10. Provoz loděk a šlapadel je zakázán při zhoršeném stavu viditelnosti ( za mlhy, při bouři, za prudkého deště apod.)
 11. Loďky se nesmí půjčovat osobám podnapilým nebo osobám, které by z jiných příčin mohly ohrozit bezpečnost plavby.
 12. Při noční plavbě je zakázáno manipulovat s osvětlením plavidla. V případě jeho poruchy a zhasnutí je nutné ihned vyhledat pomoc u obsluhy domovské půjčovny.
 13. Při plavbě musí být respektováno i jiných pokynů provozovatele půjčovny, příslušníků říční policie a orgánů Státní plavební správy.
 14. Za plavidlo je po dobu plavby zodpovědný nájemce plavidla, který má zakoupenou vstupenku a prokázal se jedním platným dokladem totožnosti.
 15. V případě plavební nehody nebo jakékoli jiné škody po dobu plavby je povinen nájemce plavidla toto okamžitě ohlásil provozovateli půjčovny na telefonním čísle uvedeném na každém plavidle.
 16. Osoby, které chtějí vrátit plavidla do sesterské půjčovny, musí to ohlásit.
 17. Ztráta půjčovní karty bude pokutována částkou ve výši 1500 Kč.
 18. Provozovatel má právo i povinnost vykázat každého zákazníka, který ruší nebo porušuje výše uvedená pravidla.

 

Důležitá telefonická spojení:

Plavební úřad                                                                     +420 234 637 111

Policie ČR                                                                            158

Zdravotnická záchranná služba                                      155

Hasičský sbor ČR                                                               150

Tísňová linka                                                                       112

 

 

 

 

 

 

 

 

Pravidla koncertu a podmínky na nárok na vrácení vstupného

Prague Sounds s.r.o je jako pořadateli Akce vyhrazeno právo na změnu jejího programu, termínu a místa konání. Nákupem vstupenky je Kupující s tímto právem Pořadatel srozuměn.

 

Předprodej je zajištěn společností Go Out s.r.o. na základě smlouvy s Pořadatelem.

 

Odstoupení od smlouvy

V souladu s ustanovením § 1837 písm. j) zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů nemá kupující právo od smlouvy uzavřené mezi kupujícím a Pořadatelem prostřednictvím GoOut odstoupit podle ustanovení §1829 občanského zákoníku (odstoupení od smlouvy do 14 dnů bez udání důvodů), a to vzhledem k tomu, že se jedná o smlouvu o využití volného času a plnění je podnikatelem, tedy v tomto případě Pořadatelem Akce, poskytováno v určeném termínu.

 

Reklamační řád

Odpovídá reklamačnímu řádu předprodejního systému Go Out.

V případě, že ze strany Pořadatele dojde ke změně místa konání nebo termínu Akce nebo k úplnému zrušení Akce, bude kupující, který GoOut poskytl svůj e-mail o této skutečnosti vyrozuměn. GoOut neodpovídá kupujícímu za to, že jej nebude možno prostřednictvím tohoto kontaktu včas zastihnout, ani za to, že kupující obdrží včas odeslané vyrozumění se zpožděním.

 

Dojde-li ze strany Pořadatele ke změně termínu Akce, má kupující právo na vrácení vstupného nebo výměnu vstupenky za poukaz na další nákup na akci Pořadatele. Toto právo může kupující uplatnit nejpozději pátý pracovní den následující po původním termínu Akce a pouze v případě, že vstupenka dosud nebyla využita. Pokud kupující neuplatní své právo v uvedené lhůtě, má se za to, že má zájem zúčastnit se Akce ve změněném termínu.

 

V případě, že dojde ke změně termínu Akce z důvodu nezávislého na vůli Pořadatele v důsledku vyšší moci (např. přírodní katastrofy, epidemie, rozhodnutí orgánu veřejné moci), zůstává vstupenka v platnosti na tento změněný termín a kupující nemá právo na vrácení vstupného nebo výměnu vstupenky.

 

Dojde-li ze strany Pořadatele k úplnému zrušení Akce, má kupující právo na vrácení vstupného nebo na poukaz na další nákup. Právo na vrácení vstupného nebo poukaz na další nákup může kupující uplatnit nejpozději pátý

pracovní den následující po termínu Akce. Pokud kupující neuplatní své právo v uvedené lhůtě, má kupující právo pouze na výměnu vstupenky za poukaz na další nákup.

 

V případě, že dojde k úplnému zrušení Akce z důvodu nezávislého na vůli Pořadatele v důsledku vyšší moci (např. přírodní katastrofy, epidemie, rozhodnutí orgánu veřejné moci), má kupující právo pouze na výměnu vstupenky za poukaz na další nákup na další akci Pořadatele.

 • Akce se nekoná v případě povodní (dle zákona je hranice průtoku vody stanovena na 300m3/ sec), v případě silného větru či bouřky.

O případném nekonání koncertu z důvodu výrazné nepřízně počasí rozhoduje výhradně pořadatel v místě konání akce, a to v 19.30 hod. Byl-li koncert zahájen a bylo odehráno 20 či více minut, vstupné se nevrací.

 

V případě, že budou splněny podmínky pro vrácení vstupného dle výše uvedeného reklamačního řádu, bude vstupné kupujícímu vráceno dle Obchodních podmínek společnosti Go Out s.r.o..