Mezi osobnostmi Strun podzimu najdeme jazzové velikány formátu Waynea Shortera, Herbieho Hancocka, Sonnyho Rollinse i Ahmada Jamala, skladatele s kultovním statusem Steva Reicha a Terryho Rileyho, legendární hip-hopery De La Soul, české legendy formátu songwritera Jiřího Suchého, ale i pocty českým osobnostem mezinárodního významu,jako byl např. skladatel Zdeněk Liška. Program Strun podzimu ovšem představuje také nejvitálnější představitele soudobých scén od experimentálního hip-hopu a elektroniky, jako jsou Shabazz Palaces a Young Fathers, přes špičkové jazzmany, jako jsou Robert Glasper, Brad Mehldau a Jason Moran, až po mezižánrové novátory jako jsou Lambchop nebo Punch Brothers, přičemž všechny jmenované představil festival v České republice vůbec poprvé.
Všichni festivaloví umělci od roku 1996
Společným jmenovatelem a klíčem k výběru festivalových umělců je, že se brání jednoduché definici. Jejich tvorba spojuje staré a nové, minulost a současnost, přičemž vytváří novou kvalitu. Totéž lze říct i o samotných Strunách podzimu: respektují minulost, žijí současností a směřují do budoucnosti. Tato neustálá evoluce je receptem, díky němuž se festival stále vyvíjí…
Stejně, jako dobrá hudba.
Místa konání koncertů jsou stejně tak rozmanitá jako je různorodý výběr umělci, kteří na festivalu vystupují: od velkorysých tradičních koncertních sálů (Rudolfinum, Lucerna) přes novodobé, polo-industriální prostory (DOX+, La Fabrika, X10), po pražské pražských historické dominanty (Anežský klášter, národní památník na Vítkově), až po nejmodernější koncertní centra (Forum Karlín) či klubová pódia (Roxy, Lucerna Music Bar).
Program festivalu vytváří Marek Vrabec s nejužším uměleckým týmem: Vilémem Spilkou (uměleckým ředitele festivalu JazzFestBrno) a Guyem Borgem, dlouholetým dramaturgem a spolupracovníkem Marka Vrabce (Struny podzimu, Dvořákova Praha). Ředitelem pro vnější vztahy festivalu je Vladimír Koller, finančním ředitelem Vlastimil Trllo, produkční tým vede Veronika Osladilová.