Jiří Suchý Repriza

JIŘÍ SUCHÝ: RECITÁL

Rudolfinum

# Song # Jazz

Jediná repríza a současně derniéra výjimečného scénického Recitálu žijícího klasika, uvedeného na Strunách podzimu v roce 2019. Pro koncert momentálně zajišťujeme nový termín v roce 2021, kdy dostane ještě slavnostnější ráz díky oslavě významného životního jubilea Jiřího Suchého.

„Stejně, musíme si jednou zahrát v Rudolfinu. Tam bejvá vždycky slušně naladěný piáno, a potom, to je to hlavní, tam choděj fajnový lidi,“ říká v mezihře písně „Tři tety“ Jiří Šlitr. Festival Struny podzimu splnil Šlitrovo přání při příležitosti 50 let od jeho úmrtí projektem, jehož středobodem je druhá polovina slavné dvojice, žijící klasik Jiří Suchý.

 

Scénický koncert inspirovaný legendárním televizním pořad Recital 64, pásmem písniček Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra natočený roku 1964 v režii Jána Roháče. Exkluzívní hudební zážitek s nesmrtelnými písničkami nejen z tzv. zlaté éry Semaforu v autorské interpretaci Jiřího Suchého, umocněný scénou Michala Cabana, který se inspiruje atmosférou i černobílou estetikou původního televizního pořadu.

„Je neuvěřitelné, s jakou grácií a charismatem Jiří Suchý, táhl celý půldruhahodinový program, aniž by nejen slezl z pódia, ale třeba si jen na chvilku sedl. Ne, plnil úlohu frontmana a protagonisty hlavní role zcela nonstop, naplno a bez zaváhání. Nejen před tím, co za celý svůj mimořádně plodný život dokázal, ale i před jeho současnou formou klobouk dolů!”

 

Ondřej Bezr, Lidové noviny

Detailní harmonogram

Odhadovaná délka

90 minut

Přestávka: ne

20 h—21.30 h

Jiří Suchý a rytmická skupina divadla Semafor pod vedením Jiřího J. N. Svobody:

Jiří J. N. Svoboda – klavír,  David Vrobel – sax, klarinet,  Vladimír Vandrovec – kytara Jan L. Střížovský – kontrabas, Petr Zimák – bicí Veronika Tichá, tenorsax, zpěv, Magdalena Jedličková, pozoun, zpěv, Eliška Hurábová – altsax, klarinet, zpěv.

Tanečnice: Tereza Solařová, Barbora Pospíšilová, Krystýna Zebrová, Leona Hančíková, Lenka Bílková, Lucie Jansová

Venue

Rudolfinum

Rudolfinum je jednou z nejvýznamnějších novorenesančních staveb v České republice. Svým pojetím víceúčelového kulturního domu bylo již v době svého vzniku unikátem evropského významu. Společným projektem dvou významných českých architektů Josefa Zítka a Josefa Schultze byla postavena velkolepá budova, která v sobě sloučila koncertní produkce, galerii a muzeum. Slavnostní otevření proběhlo 7. února 1885 za přítomnosti rakouského korunního prince Rudolfa, na jehož počest byla budova nazvána Rudolfinum. V roce 1896 proběhl v hlavní koncertní síni Rudolfina vůbec první koncert České filharmonie. Taktovky se tehdy ujal skladatel Antonín Dvořák, po němž byl poté koncertní sál pojmenován.

 

V rámci festivalu Struny podzimu v Rudolfinu zde v minulosti vystoupili mj. Cassandra Wilson, Daniel Hope, Brad Mehldau, Ahmad Jamal, Gil Shaham, Charles Lloyd, Lizz Wright, Hugh Masekela a další.

 

Letos zde po roce zazpívá a zahraje Jiří Suchý v exkluzivním festivalovém programu Recital, během něhož se Dvořákova síň opět převlékne do hávu inspirovaného černobílou estetikou stejnojmenného televizního pořadu. Druhý festivalový koncert v Rudolfinu obstará hvězdný kontratenorista Andreas Scholl s klavíristkou Tamarou Halperin.

Info o vstupenkách

V současné chvíli hledáme nový termín pro Recitál pana Suchého. Ohledně nového termínu vás budeme informovat v součinnosti s naším předprodejním systémem Goout. Vstupenky zůstávají v platnosti. Děkujeme za pochopení.