Program 2020

Program

Pá 11/9, 18.00, 20.00

Střecha Lucerny

Vzácná šance vidět legendárního basistu z bezprostřední blízkosti: intimní koncert v okouzlujícím prostředí střechy Lucerny.

So 19/9, 19.30

Plovoucí scéna

Unikátní koncert v jedné z nejkrásnějších scenérií vůbec: na plovoucí scéně přímo na hladině Vltavy mezi mostem Legií a Slovanským ostrovem, v blízkosti Národního divadla a s úchvatným panoramatem Pražského hradu v pozadí. Oslava návratu společně sdílených živých hudebních zážitků do Prahy i do celého kulturního světa. Prostřednictvím evropské televize ARTE, která v koprodukci s Českou televizí koncert streamuje i zaznamenává, zazní z Prahy vzkaz, že Praha opět zní hudbou: „Prague Sounds again!“

Po 5/10 20.00 h

Rudolfinum

V rámci letošního doprovodného programu festivalu se 5. října uskuteční historicky první koncert Strun podzimu ve spolupráci s Českým spolkem pro komorní hudbu (ČSKH), který vstupuje do své 126. sezony a od roku 1977 funguje pod hlavičkou České filharmonie. Ojedinělý počin vznikl díky pestré a široce rozkročené festivalové dramaturgii a nové koncepci ČSKH. Málokdy se naskytne posluchači příležitost slyšet na jednom pódiu dva světově proslulé soubory a navíc částečně i v programu, který vznikl premiérově pro tento večer.

19—20/10

Dox+

Auto opouští silnici a noří se do podivné a divoké dimenze, pohřbené, jako by mu vypršel vymezený čas. Postupně se odhaluje topografie místa, kde skutečné splývá s neskutečným.

Ne 1/11 20.00 h

Akustické techno berlínské trojice v rozšířeném obsazení desetičlenného ansámblu. Průkopníci elektro-klasiky představí svoji tvorbu, která se dokonale protíná s filozofií Strun podzimu. To vše v online koncertu z berlínské Kuppelhalle natáčeném exkluzivně pro Struny podzimu.

Pá 6/11 20.00 h

Hvězdný kontratenorista vstupuje do neprobádaných repertoárových vod lidové hudby. Písně Twilight People (podle písně Ralpha Vaughana Williamse) existují ve zvláštní hypnotizující atmosféře pomalu plynoucího bezčasí, jež umocňuje kontemplativní až spirituální vyznění celého písňového výběru. To vše v online koncertu z wiesbadenského Kurhausu natáčeném exkluzivně pro Struny podzimu.

Zrušeno

Vinicius Cantuaria zpívá písně brazilské ikony Antonia Carlose Jobima. Brazilská bossa nova v nejčistší podobě.

Edison Filmhub

Co je to filmová hudba? Víte, že filmovou hudbu netvoří pouze skladatel, ale tým skládající se z dalších profesí? Specializovaná sekce STRUNY VE FILMU vám i tento rok představí filmy s hudbou skladatelů a interpretů, které znáte ze Strun podzimu (Max Richter, Daniel Hope),

Rudolfinum

Jediná repríza a současně derniéra výjimečného scénického Recitálu žijícího klasika, uvedeného na Strunách podzimu v roce 2019. Pro koncert momentálně zajišťujeme nový termín v roce 2021, kdy dostane ještě slavnostnější ráz díky oslavě významného životního jubilea Jiřího Suchého.