Program
CZ | EN
čt 03/11 2022    20h
GHOSTPOET
Divadlo Archa
čt 03/11 2022    20h
Divadlo Archa
Divadlo Archa

Před deseti lety nabídli Prague Sounds (tehdy Struny Podzimu) svým fanouškům nastupující hvězdu jménem Ghostpoet. Teď se vrací jako etablovaný umělec s jedinečnou hudební a literární vizí.

Když v roce 2011 vyšlo na Mercury Prize nominované debutové album Peanut Butter Blues & Melancholy Jam londýnského rodáka Ghostpoeta, bylo zřejmé, že se rodí výjimečná hudební osobnost. Kvalitní hlasový projev spojující rap, zpěv i mluvené slovo a texty zabývající se úzkostmi všedního dne na hudebním podkresu, který vycházel z rozmanitých vlivů od grimeu až po kytarové kapely – to byl recept na úspěch a zároveň důvod, proč se album (i umělec) vzpíralo snadnému zařazení. Je to trip-hop, nebo písničkářství? Kapela, nebo elektronika? Nakonec se všichni shodli na jedné odpovědi: Je to Ghostpoet. Po vydání alba Ghostpoet poprvé vystoupil v České republice na klubové noci Strun podzimu Spotlight v Roxy a vytvořil si u nás fanouškovskou základnu, která se od té doby utěšeně rozrůstá.


Ghostpoet je jedinečný... vytváří díla, která jsou náročná, ale zároveň přístupná... a výsledkem je repertoár, který se vymyká z tvorby jeho vrstevníků

Clash


Ghostpoet je typ umělce, který má dnes tolik vzácnou odvahu nenásledovat převládající trendy a nepodřizovat se předem daným očekáváním od své tvorby. Od debutového alba si razí vlastní cestu a stále častěji pracuje v sestavě s živou kapelou, což zúročil i na albu Shedding Skin z roku 2015, které bylo rovněž nominováno na Mercury Prize. Album Dark Days + Canapes z roku 2017 v mnoha ohledech odráží Ghostpoetův přístup k hudbě: svérázná, atmosférická produkce živé kapely s elektronickými prvky a texty, které spojují osobní témata s politickými a vyjadřují klaustrofobický pocit zmatení ze stavu současného světa a mezilidských vztahů. Na svém nejnovějším, vlastnoručně produkovaném, albu I Grow Tired But Dare Not Fall Asleep z roku 2020 Ghostpoet pokračuje v ražení vlastní cesty a proplétá své temně vtipné texty eklektickými hudebními krajinami.  

 

Divadlo Archa

Na Poříčí 1047/26,
110 00 Nové Město
zobrazit na mapě →

Vstupenky