Program
CZ | EN
st 16/11 2022    20h
LAURA MVULA
ROXY
st 16/11 2022    20h
ROXY
ROXY

Po třech letech se britská soulová hvězda vrací na Prague Sounds - s novou image a novým materiálem z ceněného alba Pink Noise, inspirovaného synth-popem 80. let. Tohle ale není zdaleka vše. Po koncertu Laury je nachystána loopingová smršť v nevídané sestavě Dan Bárta, Endru a RICOLOOP a ještě pozdní bonus set DJ Craig Monts!

V roce 2019 vystoupila Laura Mvula v Praze na Strunách podzimu poprvé. Koncert, na kterém spolupracovala s velezkušeným aranžérem Troyem Millerem a Filharmonií Brno, patřil k vrcholům tehdejšího ročníku. Její oduševnělý chraplavý hlas, jazzem ovlivněná hra na klavír a charismatický projev zanechaly v mnoha posluchačích touhu po dalším vystoupení. Letos Laura přijíždí na Prague Sounds s novým repertoárem, v nové hudební podobě a po přestávce způsobené pandemií také s obrovskou chutí do živého vystupování.


Působí a zní jako kouzlo – a to je v dnešní době nedostatkové zboží

Guardian


Od vydání úspěšného debutového alba Sing to the Moon z roku 2013 se Laura Mvula opakovaně projevuje jako svébytná umělkyně, která s každým dalším projektem objevuje nové hudební světy. Své písně často přetváří do zcela nových aranží, ať už pro tradiční kapelu, velký orchestr či komorní duo. V únoru loňského roku spatřil světlo světa projekt Under a Pink Moon, působivé streamované video, v němž zazněly písně z jejího čerstvého alba Pink Noise. Nechyběly však ani odvážné předělávky dřívějších hitů, jako jsou Green Garden nebo Show Me Love. Snímek odhalil další podobu této pozoruhodné umělkyně: stylizovanou a experimentální. Laura v tomto projektu znovuobjevila synth-pop 80. let, který přepracovala pro 21. století. Výsledkem jsou sofistikované písně plné emocí mistrně zaranžované Troyem Millerem. Tuto podobu Laury Mvuly byste si rozhodně neměli nechat ujít. 


Přesně takto by měl pop znít – jako nepředvídatelný a strhující amalgám žánrů

Pitchfork

Line-up

Laura Mvula
Troy Miller - bicí
Oli Rockberger - klávesy, doprovodné vokály
Karl Rasheed Abel - kontrabas
Daniel Hutchinson - kytara


ROXY

Dlouhá 33
110 00 Praha 1

zobrazit na mapě →