Program
CZ | EN
ne 23/10 2022    20h
SNARKY PUPPY & Malika Tirolien
Lucerna, Velký sál
ne 23/10 2022    20h
Lucerna, Velký sál
Lucerna, Velký sál

Pražský debut kapely, jež úspěšně uniká žánrovým škatulkám, získala ocenění v kategoriích od jazzu po R&B a přijíždí s čerstvou Grammy za album Live at the Royal Albert Hall na kontě. Jako speciální host turné vystoupí se Snarky Puppy zpěvačka Malika Tirolien.

Příběh kapely začal v texaském městě Denton. Město je to sice poměrně malé rozlohou, pro hudbu však velké významem. Od roku 1947 tam totiž funguje historicky první vysokoškolská jazzová katedra. Jejím absolventem je i Michael League, který Snarky Puppy založil jako desetičlennou sestavu pro účely školního projektu. Poté, co si kapela  odkroutila premiéru v J&J Pizza na náměstí a tovaryšské povinnosti na dalších, často obskurních místech v Dentonu, se kapelník rozhodl nízkonákladově nahrát debutové album The Only Constant a zároveň zrealizovat historicky první turné po malých klubech a studentských party na trajektorii mezi Texasem a Leagueovou rodnou Virginií. 


Snarky Puppy nikdy nezklamou. Za posledních deset let se výraznou měrou podíleli na tom, jak se jazz změnil a rozvinul. Stále přicházejí s novými a inovativními nápady, které zvyšují jejich atraktivitu 

Jazzbluesnews


 Zlomovým bodem se ukázalo album z roku 2010 s názvem Tell Your Friends. Při natáčení alba využil početný ansámbl nejen síly živého vystoupení před diváky, ale za pačesy chytila i propagaci. První evropské turné na sebe nedalo dlouho čekat a kapela naskočila na vlnu zájmu, která trvá dodnes. Další výrazný postup na žebříku popularity přišel v roce 2013, kdy si Snarky Puppy i zásluhou spolupráce se zpěvačkou Lalah Hathaway vysloužili první cenu Grammy za nejlepší výkon v kategorii R&B za píseň Something z alba Family Dinner – Volume One. Grammy získali i za alba Sylva (ve spolupráci s Metropole Orkest) a Culcha Vulcha. Stejné pocty se dostalo i nedávnému albu, natočenému živě v Royal Albert Hall.


 LINE-UP:

Chris Bullock - saxofon, flétny

Mark Lettieri - kytara

Michael League - basa, bandleader

Mike Maher - trubka

Shaun Martin - klávesy

Bob Reynolds - sax

Jamison Ross - bicí

Bobby Sparks - keys

Justin Stanton - klávesy, trubka

Nate Werth - perkuse

support: Malika Tirolien - zpěv


 

PROGRAM:

Malika Tirolien

***

Snarky Puppy 

Lucerna, Velký sál

Štěpánská 61,
110 00 Nové Město
224 225 440
zobrazit na mapě →